داستان مشکات

انسان هایی که کسب و کاری دارند، دو دسته اند: آنهایی که عاشق کارشان هستند و آنهایی که فقط کار می کنند! داستان مشکات با عشق شروع شد.

سال 1388 بود که چاپ مشکات متولد شد؛ با دو دستگاه چاپ فضای داخلی و خارجی یا همان In-door و Out-door فرنگی ها.

مشکات در همان موقع هم با راه حل هایی که ارائه می داد و تکنیک هایی که در چاپ دیجیتال به کار می برد،  توجه خیلی ها را به خودش جلب کرد. مشکات یک چیزی را خیلی خوب فهمیده بود و آن هم «به چالش کشیدن وضع موجود و روندهای معمول» بود. لازم به گفتن نیست که باز هم پای عشق در میان است!

مثلاً خیلی از مواد اولیه ای که از نظر خیلی ها بی ارزش بود و یا دیگر قابل استفاده نبود، از نظر تیم مشکات یک محصول ویژه و یا یک نوآوری طلایی به شمار می رفت.

(در تیم مشکات یک نفر بود که از دنیای مهندسی آمده بود و همیشه می گفت: «یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت.» این قدر این را گفت که توی ذهن همه ی اهالی مشکات نشست و تبدیل به یک فرهنگ کاری شد.)

با هر قدمی که صنعت چاپ پیش رفته و تغییراتی که در تکنولوژی صنعت ایجاد شده است، مشکات هم قدم بوده است و چرخه ی تکامل خود را آهسته و پیوسته تا به امروز طی نموده است.

امواج دریای صنعت چاپ دیجیتال، گروه مشکات را به ساحل هیجان انگیز «چاپ دیجیتال بر روی پارچه» رسانید. گروه مشکات در این ساحل پر هیجان و اتفاق مستقر شد و قلمرو پر از عشق خودش را ساخت.

دنیای پارچه ها و رنگ ها و طرح ها، همان دنیای زیبای مشکات است. همان جایی است که مشکات با ارائه ی راه حل ها دنیای انسان ها را به جای زیباتری برای زیستن تبدیل می کند.

مشکات محصول نمی سازد، راه حل ها را چاپ می کند!

آیا مشکات برای همیشه در این ساحل و در قلمروی که ساخته، باقی خواهد ماند؟!

*****

در دنیای طرح و رنگ و پارچه ی مشکات بعضی از کلمات معنا و مفهوم متفاوتی دارند:

۱- مشتری: شخصی که خیلی دوستش داریم و برای مان مهم است. همه ی توان مان را به کار می بندیم تا لبخند رضایت را روی لبهایش ببینیم.

۲- کیفیت: اصل مهم بقاء و ماندگاری.

۳- زمان: سرمایه ی گران قیمت ما و مشتریان مان.

۴- راه حل: چیزی که همیشه می فروشیم.

۵- مشاوره: اعلام دوستی واقعی به مشتری.

۶- به روز رسانی دانش: خون جاری در رگ های مشکات.

۷- همکاران: ستون های همیشه ماندگار قلمرو مشکات.

8- چالش و مسأله: بهترین خوشمزه ای که می شناسیم.

9. نوآوری و خلاقیت: رنگ اصلی برای پرینتر ذهن!

******

در قلمرو مشکات نمونه گیری و انجام تست های مختلف و چاپ با تیراژ محدود، جرم محسوب نمی شود!

******

قلمرو مشکات یک خیاط خانه ی مجهز با خیاط های خیلی ماهر هم دارد که بنا بر نوع سفارشات خدمات خود را به مشتریان ارائه می کنند.

*****

یک تیم طراحی خوش سلیقه هم آمده اند و بی سر و صدا در یک گوشه ی قلمرو کارشان را می کنند و طرح هایی می زنند و کارهایی می کنند که هوش از سر آدم می پرد. نمی دانیم چرا مشتری های مان آنها را بیشتر دوست دارند!

*****

در قلمرو مشکات تا دلتان بخواهد تنوع پارچه هست. بازار گر می دارد. خیلی از پارچه ها با سفارش اختصاصی و حکم حاکم مشکات بافته می شوند!

*****

دنیایی است دنیای مشکات، جایی که راه حل ها را چاپ می کنیم!